Październik w świetlicy przedszkolnej

W minionym miesiącu podczas zajęć świetlicowych świętowaliśmy dzień uśmiechu, wykonaliśmy buzie z różnymi minkami i rozmawialiśmy o naszych emocjach. W dniu poczty polskiej dzieci dowiedziały się, na czym polega praca listonosza, oraz jak wygląda droga listu od nadawcy do adresata. Nie zabrakło również zabaw tematycznych. Dzieci zakładając czapkę listonosza mogły poczuć się jak prawdziwy listonosz i dostarczyć paczę z wymyśloną przez siebie zawartością, by na koniec wykonać swój własny list. Korzystając z darów jesieni: liści kasztanów, orzechów wykonaliśmy stroiki, które ozdobiły naszą salę. Na zajęciach nie zabrakło również czasu na prace plastyczne wykonane z papieru, czy malowanie farbami, które przypadły do gustu nawet najmłodszym uczestnikom. Na zakończenie miesiąca świętowaliśmy dzień dyni. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzi to warzywo, do czego możemy go używać oraz poznały ciekawostki z nim związane. Przedszkolaki miały okazję oglądnąć różne rodzaje dyń i wykonać dyniowy koncert. Gdy wszystkie dzieci wiedziały już jak wygląda dynia postanowiliśmy sprawdzić, co się kryje w środku. Po wyciągnięciu pestek zakończyliśmy zabawę badawczą dyniowym wulkanem. W tym dniu każde dziecko wykonało własną dynię z masy solnej.