Bezpieczne ferie - spotkanie z Policjantem

08.02.2024 r. wszystkie dzieci z Niepublicznego Niepłatnego Przedszkola wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej uczestniczyły w spotkaniu z Panem Policjantem z Miejskiej Komendy Policji w Tarnowie. Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych było głównym tematem tego spotkania. Dzielnicowy utrwalił podstawowe zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu, szkole, w domu i na ulicy. Przypomniał zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię, wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z nieznajomymi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Podczas spotkania przedszkolaki, dowiedziały się, jak należy zachować się podczas zabaw zimowych np., że nie należy rzucać śnieżkami w twarz, że na stoku narciarskim każdy powinien mieć kask na głowie, że na łyżwach jeździmy tylko na lodowisku itp. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które cierpliwie odpowiadał zaproszony gość, dzięki temu poznały ważną, odpowiedzialną i niebezpieczną pracę policjanta.