Zimowe zajęcia sensoryczne

Zajęcia sensoryczne mają za zadanie dostarczyć najmłodszym różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów, jak również poszerzyć świat dziecięcych doznań. Wspierają one również prawidłowy rozwój motoryczny dziecka i kreatywne myślenie. Podczas zajęć dzieci chętnie tworzyły ścieżki sensoryczne z folii bąbelkowej, dysków i półkul sensorycznych, jak również ze skarbów i darów jesieni, z których stworzyły piękny leśny obraz. Nie zabrakło również samodzielnie przygotowanych przez dzieci zabawek takich jak, gniotki, grzechotki, uwielbiany przez dzieci slime, czy magiczne woreczki sensorycznez przeróżnymi skarbami cieszącymi dziecięce oczka i przyjemnymi w dotyku. Panią zimę przywitaliśmy na sensoryce tworząc wielobarwne śnieżynki z soli, które dzieci pomalowały na najróżniejsze kolory, organizując bitwę na śnieżki oraz lepiąc bałwany ze sztucznego śniegu. Aby lepiej poznać zapachy towarzyszące nam podczas leśnych spacerów przygotowaliśmy pachnące choineczki wyklejone gałązkami jodły. Na zajęciach nie zabrakło również mas plastycznych takich jak masy solna, czy masa aksamitna, która ozdobiona guzikami oraz patyczkami zamieniła się w piękne bałwanki. Wszystkie dzieci z zaangażowaniem brały udział w zajęciach, a najważniejsza była dobra zabawa i uśmiechy na twarzach przedszkolaków, których nie brakowało. Już nie możemy się doczekać, co przyniosą kolejne miesiące naszej wspólnej zabawy.