Wiosna w grupie średniaków

W minionym tygodniu w grupa średniaków skupiała się na tematach związanych z nadejściem wiosny oraz jej pierwszymi oznakami. Dzieci poznały również przysłowia związane z tą porą roku, co pozwoliło im lepiej zrozumieć kulturę oraz tradycje związane z wiosną. Przedszkolaki wykonały łąkę dla bocianów, co pozwoliło zgłębić potrzeby oraz środowisko życia tych pięknych ptaków. Następnie dzieci eksperymentowały z kolorowym deszczem, co nie tylko dostarczyło mnóstwo radości, ale także poszerzyło wiedzę na temat zjawisk atmosferycznych. Dodatkowo, wykonane zostały tęczowe woreczki sensoryczne, które nie tylko rozbudowały umiejętności manualne, ale również zachęciły do eksploracji zmysłów. Aby dopełnić naszych dzieł, dzieci stworzyły także piękne tęcze, dodając koloru naszej przestrzeni.