Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca w naszym przedszkolu odbyła się wyjątkowa celebracja z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Dzieci,
a także nauczyciele włączyli się w tę radosną inicjatywę, wyrażając swoje wsparcie i solidarność. Jednym z wyrazów tej solidarności było ubranie dwóch różnych skarpetek przez uczniów oraz nauczycieli. Kolorowe, wzorzyste skarpety nie tylko dodawały uroku, ale przede wszystkim symbolizowały różnorodność i akceptację.

Podczas tej wyjątkowej celebracji dzieci miały szansę dowiedzieć się więcej na temat Zespołu Downa i znaczenia tego dnia. Przez proste, zrozumiałe dla najmłodszych słowa, nauczyciele przekazali informacje o tym, że Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzi się w celu promowania świadomości, akceptacji oraz zrozumienia dla osób z tym zespołem.

Nie zabrakło również kreatywnych zajęć. Dzieci miały okazję wykazać się swoją artystyczną duszą, projektując swoje własne dwie różne skarpety. Prace plastyczne stały się nie tylko sposobem na wyrażenie siebie, ale także na zrozumienie, że różnorodność jest czymś pięknym i wartościowym. Po części edukacyjnej przyszedł czas na zabawę. Przedszkolaki wzięły udział w skarpetkowym spinnerze, który wzbudził wiele radości i śmiechu. Ta prostota sprawiła, że uczestnicy celebrowali dzień w duchu zabawy i wspólnoty.

Cała celebracja Światowego Dnia Zespołu Downa była nie tylko okazją do nauki i zabawy, ale przede wszystkim do promowania wartości takich jak akceptacja, empatia i zrozumienie. Dzieci w naturalny sposób przeżyły piękno różnorodności, czyniąc ten dzień niezapomnianym i pełnym pozytywnych doświadczeń.