Wiosenne zajęcia sensoryczne

Wiosna nadeszła, a wraz z nią nowe zachwycające zmiany w przyrodzie, które stały się inspiracją do poznawania nowej pory roku za pomocą zmysłów na zajęciach sensorycznych.
W marcu i kwietniu na zajęciach dodatkowych z sensoryki dzieci miały okazję stworzyć własne kwiatuszki z wymyśloną przez siebie kompozycją zapachową, zobaczyć z bliska, jak wyglądają wiosenne kwiatki, które spotykają na spacerach, takie jak stokrotki, czy mlecze i wykorzystać je do stworzenia woreczków sensorycznych ze skarbami wiosennymi zamkniętymi w żelu. W okresie wielkanocnym dzieci stworzyły masę sensoryczną na bazie pachnącego budyniu i kisielu, aby powycinać z niej pisanki, zajączki, kurczaczki, które zachwycały swoim zapachem i wielobarwnymi kolorami. Nie zabrakło również tradycyjnego szukania Pisanek w pudełku zręcznościowym przy użyciu różnych narzędzi szczypców, łyżek, widelców, jak również dopasowywania pisanek w pary za pomocą słuchu, by na zakończenie wykonać własne pisanki ozdobione barwionym ryżem. Wiosną wszystko nabiera barw, z tego powodu dzieci sprawdzały, czy kolory są obecne również w sali oraz układały tęczę z zabawek, w której znalazły się puzzle, pluszaki, klocki o różnych odcieniach i strukturach. Na zajęciach nie zabrakło również eksperymentów, takich jak rosnące gąsienice, czy zabaw zręcznościowych z przeplataniem włóczki przez talerzyki papierowe i ozdabianie prac kwiatami i motylkami z barwionego makaronu.