Każdy z nas zyska na ochronie środowiska!

22 kwietnia z okazji dnia ziemi dzieci na świetlicy rozmawiały na tematy związane z ekologią i dbaniem o środowisko. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Dzieci dowiedziały się, że ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą, naszym wspólnym domem, dlatego wszyscy musimy o nią dbać. Wspólnie ozdobili plakat przedstawiający rzeczy, które służą naszej planecie, oraz te, które są dla niej zagrożeniem. Dzieci wykonały ziemię z kolorowej cieczy nienewtonowskiej, która zachwycała swoimi kolorami, jak również strukturą oraz ułożyły ziemię z nakrętek w kolorach niebieskim i zielonym, by na zakończenie każdy stworzył swojego kwiatka z materiałów ekologicznych, który będzie przypominał dzieciom o tym jak ważne jest dbanie o naszą planetę.