Idzie jesień...

Idzie jesień, plony niesie, jesień kolorowa. Jabłka, gruszki, winogrona, wszystko w koszu chowa.”

24 września w naszym przedszkolu przywitaliśmy nową porę roku – jesień. W tym dniu zajęcia dydaktyczne nawiązywały do jesieni: były piosenki, wiersze, zabawy, tańce oraz różnego rodzaju prace plastyczne. Przedszkolaki wykazały się także dużą wiedzą na temat darów przyrody, które przynosi ze sobą jesień. Po zakończonych zajęciach dzieci wyruszyły na spacer, aby podziwiać piękno jesiennej przyrody oraz zabawić się w poszukiwaczy jesiennych skarbów. Wśród znalezionych skarbów były: kasztany, kolorowe liście i żołędzie. Zgromadzone skarby zostały wykorzystane do ozdoby kącików przyrody, a także do zajęć dydaktycznych.