Eksperymenty klasa 1a

Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki.

Kolejne zajęcia z eksperymentami wywołały u dzieci reakcje zachwytu, zaciekawienia i radości. Tym razem skorzystaliśmy z wody, cukru i płynu do mycia naczyń aby za pomocą rurki wykonać „bańkę w bańce”. W trakcie omawiania tematów związanych z pogodą, wykonaliśmy sobie doświadczenie pt: „Chmura w słoiku”. Kolejne doświadczenie to „Lampa lawa”, gdzie efektem końcowym były ruszające się bąbelki. Z pozostałych po sylwestrze zimnych ogni wykonaliśmy dwa doświadczenie. Pierwsze z mandarynką a nawet i dwiema mandarynkami, aby sprawdzić, czy zaświeci się również druga mandarynka - niestety nie. Kolejne ze surowym jajkiem. Sprawdzaliśmy również jak zareaguję jajko moczone w occie. Dzieci nie mogły uwierzyć że jest mięciutkie jak piłeczka kauczukowa, którą można odbijać. Dmuchaliśmy również balon za pomocą wsypanej sody oczyszczonej. Sprawdzaliśmy co pływa i tonie, a także malowaliśmy kwiatki, które na wodnej tafli rozkładały swoje piękne płatki. Wszystkie te eksperymenty sprawiły ogromną radość dzieciom i niezwykłą frajdę.