Świetlica szkolna

Świetlica szkolna jest to miejsce, w którym dzieci spędzają czas przed jak i po zajęciach lekcyjnych. Jest to miejsce w którym dzieci uczą się, bawią i odpoczywają, oraz zawierają nowe znajomości i przyjaźnie. W świetlicy prowadzone są zajęcia wychowawczo-dydaktyczne, które dają możliwość zaprezentowania twórczości dziecka (plastycznej, muzycznej, literackiej) oraz wykorzystania umiejętności dziecka, jego talentów i zainteresowań. Stale prowadzone są pogadanki na temat kultury zachowania, a także podejmowane są działania eliminujące negatywne zachowania i wzmacniające pozytywne. Dzieci czują się swobodnie i bezpiecznie, a także uczą się funkcjonować w życiu społecznym. Głównymi formami pracy w świetlicy są gry i zabawy zarówno w salach jak i na placu zabaw, czy boisku szkolnym. Uczniowie podczas pobytu w świetlicy bardzo chętnie odrabiają zadania domowe, mogą wówczas liczyć na pomoc wychowawców lub starszych kolegów i koleżanek.