Samorząd uczniowski

2 października w naszej szkole odbyły się wybory do władz Samorządu Uczniowskiego. Głównym założeniem wydarzenia było uświadomienie uczniom istoty demokracji, która mówi o dobrowolności, tajności, równości i bezpośredniości.Finał przedsięwzięcia poprzedzony został intensywną kampanią wyborczą, prezentowane były plakaty wyborcze wraz z postulatami, zorganizowane zostały także spotkania z kandydatami do SU.

W dniu wyborów trwała tzw. cisza wyborcza, do przygotowanej specjalnie urny wyborczej uczniowie wrzucali karty wyborcze. Komisja wyborcza wraz z opiekunami Samorządu czuwała nad sprawiedliwym przebiegiem wyborów.

Komisja wyborcza pragnie zaprezentować wyniki głosowania do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2023/2024:

Przewodniczący Rady SU: Eryk Pokorny - klasa 8a
Zastępca Przewodniczącego: Amelia Sokhatska - klasa 3b
Zastępca Przewodniczącego: Adrianna Sztorc - klasa 6b
Członek Rady Wolontariatu: Jakub Szwed - klasa 5a
Członek Rady Wolontariatu: Aleksandra Radecka - klasa 6a
Członek Rady Wolontariatu: Emilia Olewińska - klasa 6b

Osoby pełniące te funkcje mają pełne prawo występować w imieniu uczniów przed dyrekcją, rada pedagogiczną, inicjować wydarzenia szkolne. Wybory przeprowadzone w sposób demokratyczny gwarantują, że każdy uczeń w równym stopniu będzie miał wpływ na to kto i w jaki sposób, będzie realizował te zadania.

Nowemu Samorządowi gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!