Z wizytą w Naukobusie

Eksperymentuj! - tak brzmi motto tegorocznej akcji Centrum Nauki Kopernik, które po raz kolejny postanowiło zachęcić uczniów i ich opiekunów do zgłębienia niesamowitego świata nauki. Tegoroczna odsłona akcji to między innymi zaprezentowanie ciekawostek z pogranicza fizyki, biologii i matematyki. Do Tarnowa Naukobus zawitał 10 i 11 września.

Uczniom klas VA, VB i VIIB udało się wejść w ten niesamowity świat wiedzy i wzięli udział w warsztatach pod fachowym okiem pań prowadzących zajęcia. Mogli przekonać się, z jaką częstotliwością serce tłoczy krew w zależności od naszego wysiłku, próbowali odkryć źródło elektromagnetyczności, mogli też zastosować na sobie prawa fizyki związane z siłą odśrodkową czy wziąć udział w rozwiązywaniu zagadek logicznych.

Nauka nie musi się wiązać tylko z nudną teorią, ale może być również połączona z doskonałą zabawą, co udowodniło - po raz kolejny - Centrum Nauki Kopernik. Mamy nadzieję, że to spotkanie zaowocuje nowym spojrzeniem na naukę.