Dzień Emotikona

19 września obchodzony jest Dzień Emotikona. Choć każdy z nas wie, czym jest emotikon, nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest to twór stosunkowo starszy, niż by się nam mogło wydawać; w tym roku obchodzono 36. rocznicę powstania pierwszego emotikona, który zrewolucjonizował sposób wyrażania emocji w mediach społecznościowych. Ten dzień był też idealną okazją do tego, by zaprosić uczniów i nauczycieli do wspólnej zabawy- uczniowie dekorowali sale oraz tworzyli niepowtarzalne kreacje, a nauczyciele prowadzili zajęcia korzystając z różnorodnych form aktywizujących, między innymi tworzyli z uczniami nowe emotki, wykorzystywali je do oceny poprawności odpowiedzi uczniów czy wreszcie pisali wraz z uczniami opowiadania oparte na wylosowanych emotikonach.

Dzień Emotikona ma jednak jeszcze jeden- szczególny wymiar; skupiamy swoją uwagę na umiejętności rozpoznawania i nazywania emocji w relacjach z innymi, co w dzisiejszych czasach staje się coraz trudniejsze. Wyrażanie prawdziwego siebie i umiejętne korzystanie z istniejących form przekazu to tak naprawdę najważniejsze aspekty obchodów Dnia Emotikona.