Drodzy Rodzice,
      Aby zapewnić uczniom naszej szkoły równy dostęp do wysokiej jakości edukacji nieustannie,  podejmujemy starania  z zakresu doposażenia szkoły w sprzęt specjalistyczny i pomoce dydaktyczne.
Od drugiego półrocza bieżącego roku szkolnego nasi uczniowie będą korzystali z nowoczesnych pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości oraz środków własnych szkoły.
        W ostatnich dniach szkoła wzbogaciła się między innymi o pomoce do nauczania interaktywnego. Zakupiliśmy aplikację Corinth 3D oraz gogle ClassVR. Do posiadanych od kilku lat zestawów Lego WeDo 2.0 oraz Lego Spike Prime zostało dokupionych kilkadziesiąt nowych zestawów Lego Education Spike Essential, Lego Midstorms Education EV3 oraz Lego Education BricQ Motion Esssential i Prime.
      Aplikacja Corinth 3D w sposób bez mała rewolucyjny zwiększa motywację uczniów do nauki, wspomaga nauczyciela w prowadzeniu interesujących zajęć z przyrody, biologii, chemii, fizyki, geometrii, geografii i  innych. Wspiera naukę języków obcych, pozwalając na poznawanie nowego słownictwa z zakresu prowadzonej lekcji.
      Google ClassVR wprowadzają uczniów w rozszerzoną i wirtualną rzeczywistość, powodują zwiększone zaangażowanie uczniów w przyswajaniu przekazywanej przez nauczyciela wiedzy. Nowe zestawy Lego w naturalny sposób wspomagają naukę programowania i rozbudzają kreatywność. Zestawy z serii BricQ Motion pozwalają już od najmłodszych klas na poznanie i zrozumienie zasad fizyki oraz mechaniki.
       Nie zapominamy również o dzieciach z przedszkola i młodszych klas szkoły. Zakupiona Podłoga Interaktywna FLY SKY będzie używana nie tylko na szkolnej świetlicy ale wspomoże również proces dydaktyczny w przedszkolu i klasach szkoły podstawowej. Urządzenie pozwoli na wszechstronną naukę, terapię i zabawę użytkownikom w każdym wieku.